CZERWIEC 2021r.

„Czy wy wiecie, czy wy wiecie, ile dzieci jest na świecie? Kto by to policzyć mógł, tyle serc, i rąk, i nóg? A choć dzieci jest tak dużo, Wszystkie wspólnej sprawie służą,          Wszystkie pragną z całych sił, żeby świat szczęśliwy był”

01.06.2021r. – Zapraszamy wszystkie dzieci  na obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tego dnia na  dzieci będą czekały liczne atrakcje: gry, zabawy, tańce, oraz zabawa na  dmuchanych zjeżdżalniach. Każda z grup będzie świętowała ten dzień w swoim własnym gronie.

07.06.2021r. -  Realizacja zadań wg. scenariuszy Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” (Program wspierający rozwój społeczny i emocjonalny dzieci) – Moduł  V – „Czy strach jest zawsze straszny?”.

11.06.2021r. – Realizacja innowacji pedagogicznej „Matematyka bez reszty – pierwsze kroki” – „Quiz wiedzy matematycznej”. Program do nauki zagadnień matematyczno – przyrodniczych.

14.06.2021r. – Zajęcia edukacyjne z cyklu „Folklorystyczne regiony Polski ”- cykl zajęć przybliżający dzieciom kulturę, sztukę, tradycję i potrawy z danego regionu Polski. Dzisiaj poznajemy Folklor kaszubski.

15.06.2021r. – Zajęcia edukacyjne z cyklu  „Mały kucharz”  - dzieci  przygotują  pyszną potrawę regionu kaszubskiego -  „Kugle drożdżowe”.

21.06.2021r. – Zapraszamy dzieci oraz rodziców z grupy „Sówki” na uroczyste zakończenie przedszkola. Początek godz. 16.00.

25.06.2021r. – Zajęcia edukacyjne z cyklu „Profesor Ciekawski”- dzieci poznają w przystępny dla nich sposób tajniki chemii i fizyki - „Jak to się dzieje, że mydełko odpędza zarazki ?” .

28.06.2021r. – Zajęcia edukacyjne z cyklu „Coś z niczego” , realizacja projektu „Kreatywny Przedszkolak”– dzieci będą miały okazję do rozwijania kreatywności , podczas wykonywania pracy plastyczno – technicznej:  „Kwiaty malowane nitką”.

 

 

 

Obrazki